вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna szybko się destruują i mogą bezpowrotnie stracić swój dotychczasowy urok oraz cechy. Decydując się na używanie drzewa na płot powinno się poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od dokładnego oraz sumiennego przygotowania towaru na płot, bowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony i dekoracji płotów z drzewa kluczowe jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli pragniemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, ochroni płot od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego powierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ten wariant płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji w następstwie tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий